Led 12 2017

Sportovní šerm Ústí nad Labem v sezóně 2016/2017

ME

10. 9. 2016 se na mistrovství Evropy lékařů v německém Scheuditz v šermu kordem a fleretem opět podařilo Dr. Štefanovi Balkó obhájit titul mistra Evropy v obou zbraních. Z celkového počtu 30 závodníků se mu v kordu podařilo ve finálovém zápase těsně zvítězit nad závodníkem z Německa 10:9. Ve fleretu byla patrná jednoznačná výkonnostní převaha našeho reprezentanta nad všemi protivníky (celkem 20 závodníků) v průběhu celé soutěže.

Gratulujeme!!!

 

Minižačky

Na turnaji Czech Open 2016 se 10. 12. 2016 dařilo našim nejmladším závodnicím. Na SC Praha se vydaly hned tři šermířky z Ústí nad Labem. Excelentním výkonem ve skupinách se podařilo Kátě Mužíčkové postoupit do eliminačních zápasu z 8. pozice. Velmi dobře si vedla i Lea Kománková a Kája Filasová. Všechny naše závodnice se umístili v „šestnáctce“. Nejlépe se vedlo Kátě, která z celkového počtu 26. závodnic obsadila úžasné 9. místo. Neméně úžasného výsledku dosáhla také Lea, která skončila celkově 10. V těsném závěsu za nimi skončila i Kája (14. místo). Velmi gratulujeme!!

 

Vánoční maraton

Jako každý rok, stejně i v roce 2016 proběhl na Julisce „Pražský vánoční maraton v šermu kordem“. Ze 108 závodníků z celého světa se z našich borců nejlépe dařilo Alaxandru Ivančovi (15. místo) a Robinovi Ivančovi (20. místo). 48. místo Mikuláše Ivanča bylo také skvělé!

 

Senioři

Radost těsně před Vánocemi si 17. 12. 2016 v Písku udělal Alexandr Ivančo na turnaji Zlatý kord města Písku. Po výborném výkonu v základních skupinách postoupil do eliminačních zápasů, a zde se po výhrách nad Cibulkou z SC Praha, Karáskem z Uherského Hradiště, Salzerem z SC Praha probojoval až do finálové osmičky, kde si poradil s Durychem z Dukly Praha. Do finálového zápasu mu stačil malý krůček – bohužel podlehl Seidlovi z SC Praha 14:15. Celkově 3. místo na tomto silně obsazeném turnaji je famózní výkon. Velmi dobře si vedl také Robin Ivančo (celkově 37. místo) a Mikuláš Ivančo (60. místo). Gratulujeme!

I 7. 1. 2017 se  Alexandru Ivančovi dařilo. Probojoval se mezi nejlepších šestnáct závodníků z celkového počtu 92 startujících na Memoriálu V. a F. Jandy na SC Praha. Nejprve si v eliminaci poradil s Nachtigalem a poté s Hrudkou z Dukly Praha. V zápase o postup do finálové osmičky podlehl Čapkovi z SC Praha. Úžasný výsledek. David Žižka (42. místo), Robin Ivančo (68. místo) a Vojta Procházka (73. místo) si nevedli ve skupinách také vůbec špatně.

 

Minižačky

8. 1. 2017 proběhl turnaj mladších žaček na SC Praha. Naše tři děvčata si vedla velmi dobře. Leontýna Kománková získala dokonce čtyři skalpy ve skupinách a díky vítězství nad Kačerovou z FC Karlín se dostala mezi nejlepších šestnáct. Celkově obsadila 13. pozici. Nejlépe se situace vyvinula pro Káťu Mužíčkovou, která porazila nejprve Valentovou z SC Praha a poté také svou tréninkovou parťačku Leontýnu. Obsadila pak celkově 9. místo z 27 závodnic. Do „šestnáctky“ se probojovala také Kája Filasová díky vítězství nad Čápovou z SC Praha v první eliminaci. Gratulujeme.

6
6
« 1 z 6 »

 

Štefan Balkó

 

 

Napsat komentář

Your email address will not be published.

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich